Sosyal Hizmet Uzmanı -Psikodrama Grup Terapisti- Sosyoterapist ve Aile Danışmanı Odise VUÇİNAS tarafından 2012 de kurulmuştur. Psikodrama Eğitimi, Grup Psikoterapi, Bireysel ve Aile Danışmanlık, Dezavantajlı Kişilerle Grup Faaliyetleri, Kurumsal Danışmanlık ve Süpervizyon hizmeti veren bir kuruluştur. Hizmet verilerini farklı alanlarda çalışan uzmanlarla ve hedefi insanın yaşam kalitesini arttırmak, ruhun iyileşmesini sağlamak, mesleki alanlarda eğitim alarak sorunlarına çözüm bulmayı hedef edinmiştir. Uzmanlık kadromuz Psikiyatrist, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Sosyolog, Ergoterapist, gibi uzmanlardan oluşmaktadır.

Psikoterapi Psikodrama Aile Danışmanlığı

Odise Vuçinas Psikodrama ve Danışmanlık Merkezi  (O.P.D.M.) hizmet alanında; genç, üniversite öğrencileri ve yetişkinlere yönelik bir çok sorun üzerinde deneyim ve yeterliliğe sahip psikoterapi, psikodrama eğitimi ve aile danışmanlık hizmeti vermektedir. Ancak farklı ve özel uzmanlıklar gerektiren sorunlarla ilgili de; çalışma ortakları veya ilgili alanda uzman kişilere yönlendirme ile sorunlarınıza mutlaka çözüm seçenekleri oluşturmaktadır.

Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO)

OPDM Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO)nun üyesi olan ve onaylı diplomalar veren, yurt dışında faliyetlerini yürüten kurucunun da Psikodramatist ve Sosyoterapist kimliğini oluşturan Atina Psikodrama v4 Kişisel Gelişim Merkezi ile işbirliği sağlamış durumdayız.

Şirketlere Kuruluşlara Eğitim Organizasyonu

Web Sayfamızda “Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimleri”, “Psikodrama Yaşantı  Eğitimleri, her türlü şiddete maruz kalan kişiler için eğitimleri”, Workshop ve Atölye Sanat Grupları, “Ücretsiz Tanıtım Konferansları” “Psikodrama ile İlgili Uluslararası Seminerleri, Yurtdışından Uzman Konukları, “Testler”, “Konulu Gruplar”, “Şirket ve Okul Eğitimleri”, “Psikodrama ile ilgili Makaleler, Kurumlarda Süpervizyon, Bağımlılık ve Okullarla ilgili Uygulamalı Eğitimleri için başvurabilirsiniz.

OPDAM kurucusu Odise VUÇİNAS hakkında kısaca bilgiler

İstanbul’un Kuzguncuk semtinde doğdu. 1981 de Fener Özel  Rum Lisesini bitirdikten sonra Yunanistan’a göç etti. Orada, Atina Teknik  Üniversitesinde Sağlık Bilimler Fakültesinin, Sosyal Hizmet Bölümünden 1991de mezun oldu. 2006 yılında Yüksek Lisansını Atina Açık Psikoterapi Enstitüsünde  tamamladı. 2006 da Atina Psikodrama Enstitüsünden Sertifikasını alarak Psikodrama Eğitimcisi ve Psikodramatist ve Sosyoterapist Ünvanını kazandı. Odise Vuçinas Atina’da çeşitli özel kurumlarda Sosyal Hizmet Uzmanı  ve Müdür yardımcısı olarak çalıştı. 17 sene sürecek engellilerin sosyal ve istihdam rehabilitasyon programlarıyla ilgilendi.

  • 2006-2011 yılına kadar Psikodrama Gruplarını özel açtığı merkezinde çalıştırdı. Uluslararası bir çok seminer ve eğitimlere katıldı. Bunlardan bir kaçı;
  • 1998 yılında Londra’da düzenlenen Dünya 15. Grup Psikoterapi Konferansına “Madde ve alkol bağımlılığı” konulu konferasında konuşmacı olarak katıldı.
  • 2006 yılında Londra’da gerçekleşen Uluslararası HORIZON Programı, “Sosyoterapist Uzmanları Yetiştirme Eğitimi”nde eğitimci olarak katıldı.
  • 2004 yılında İngiltere’nin Windsor şehrinde dünya toplum psikoterapistlerin (Theraputic Community) çatısı altında katıldığı ve Psikodrama’nın da yer aldığı büyük ve küçük grup atölye çalışmalarında co-terapist olarak yer aldı.
  • 2010 yılında İstanbul’a döndü, kurduğu özel ofisinde Psikodramatist ve Aile Danışmanı olarak çalıştı. 2012 yılında, Odise Vuçinas İstanbul Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bugüne kadar da  özel üniversitelerde  öğretim görevini sürdürüyor. Verdiği derslerin arasında ve en başta olarak Eğitimde Drama, Oyunla İletişim, Okul ve Sosyal Hizmet, Göçmenlerle SH, Bağımlılarla SH, Görüşme Teknikleri ve İletişim ve Uluslararası Sosyal Hizmet dersleri yer almaktadır. Madde Bağımlılığı, Psikodrama ve genel olarak Psikodrama etkinlikleri ile ilgili yerel yönetimde, STK’larda, özel şirket ve kurumlarda ve ulusal çaptaki üniversitelerde seminerler düzenlemektedir.

Odise Vuçinas, başaralı akademisyenlerin bir araya gelmesiyle AYBUDER (Ayık Yaşamda Buluşalım) adıyla STK nın işbirliğiyle “Bağımlılık ve Sosyal Hizmet Uygulamaları” eğitimini sağlık alanında çalışanların ve eğitimi devam eden öğrencileri ve mezunları için yapılan Eğitimde Psikodrama ve Sosyodrama Eğitimi ve Yaşantı Grupları düzenlemektedir.  Bunun yanı sıra bir çok projelerde yer aldı, bunlardan en önemlisi kilit uzmanı olarak Antalya Aile Danışmanlığı Merkezinin Avrupa Birliği ile ortak bir projesi olan “İnsan Ticareti ile Mücadele” projesinde görevlendirilmiştir. 2018 yılında itibaren Boğaziçi Psikodrama ve Psikoterapi Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanıdır

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler

  • Uluslararası Sosyal Hizmetler Meslek Derneği üyeliği
  • Uluslararası Psikodrama ve Sosyal Terapi Enstitüsü üyeliği
  • Uluslararası Sosyal Hizmette Birlik Derneği kurucu üyesi
  • Sosyal Hizmet uzmanları İşadamları derneğinde üye (SOSHİAD)
  • Boğaziçi Psikodrama Psikoterapi ve Eğitimi Derneği Başkanı